Naprawa Dębowej


Zarząd SMKK informuje iż dobiegła do końca naprawa nawierzchni na ulicy Dębowej. Tą drogą wracamy się z prośbą o poszanowanie nawierzchni tej drogi.

Naszej Dębowej z pewności nie służy rajdowy styl jazdy niektórych mieszkańców naszego osiedla. Dodatkowo stwarza on zagrożenie dla pieszych, w tym naszych Rodzin. Przy tak intensywnej eksploatacji stan drogi będzie ulegał szybkiej dewastacji a wraz z nadejściem wiosny będziemy musieli ponownie dokonywać naprawy. Z uwagi na duże ubytki w nawierzchni naprawa drogi nie była tania. Prosimy więc o ograniczenie prędkości na całej długości Dębowej i szanowanie tego za co wspólnie odpowiadamy i za co zapłaciliśmy.

Naprawa Dębowej nie polegała tylko na wysypaniu tłucznia czy ubiciu nawierzchni. Sporym problemem była też góra trawy skoszonej i wysypywanej na pobocze Dębowej przez mieszkańców naszego osiedla. Zwały tej gnijącej trawy skutecznie utrudniały odpływ wody na łąkę a ta podmywała podbudowę Dębowej. W trakcie remontu nawierzchni trawa została usunięta. Jednakże cześć z mieszkańców naszego osiedla ponownie potraktowała swoją własną, dopiero co naprawioną drogę jako wysypisko śmieci i w dalszym ciągu wysypuje trawę i resztki organiczne na pobocze. Prosimy za zaprzestanie tego procederu. Zakup kompostownika nie jest specjalnie drogim wydatkiem a można również trawę gromadzić w workach i przekazywać służbom odbierającym śmieci.


Drukuj wpis Drukuj wpis: Naprawa DębowejMożliwość komentowania jest wyłączona.